A Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program, a „TISZK rendszerhez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések" című konstrukcióhoz kapcsolódó, Tolna megyei TISZK infrastrukturális fejlesztése” elnevezésű projektben, amely összesen 993 445 067 Ft-ból -melyből 893 445 067 Ft Európai Uniós támogatás, 100 000 000 Ft önerő - valósul meg, Tolna Megye Önkormányzata öt szakképző intézményével vesz részt. Projektünk a „Dél-Dunántúli régió közoktatási-fejlesztési stratégiája 2007-2013” alapján készült.
A projekt az érintett térségben a szakképzés rendszerének összehangolását, együttes fejlesztését, közös szakmai programok kidolgozását támogatja a szükséges infrastrukturális beruházások lebonyolításával, a TISZK jogi keretei között. A fejlesztés eredményeként a szakképzés fejlesztésére fordított források hatékonyan kerülnek felhasználásra az intézmények jelenlegi állapota, a munkaerő-piaci, a térség lakossági és a gazdasági szereplők igényeinek megfelelően.
A megye adottságait figyelembe véve megkerülhetetlen, hogy a szakképzésben történő fejlesztések meghatározó eleme legyen a hátrányos helyzet, a sajátos nevelési igény kezelése. A TISZK infrastrukturális fejlesztése egyértelműen hozzájárulhat az esélyegyenlőség feltételeinek megteremtéshez. A modern eszközpark, közte kiemelten az IKT és multimédiás eszközök éppúgy meghatározó elemei a hátránykompenzációnak, mint, a tanulói igényeknek megfelelően kialakított közösségi és tanulási terek. Nem utolsó sorban a fejlesztések megteremtik az egyéni fejlesztés infrastrukturális feltételeit is. A program keretében megvalósuló infrastruktúra illetve eszközfejlesztés eredményeként a központi képzőhelyek a humánerőforrás fejlesztésének központjaivá válnak. Megteremtődik a lehetősége az iskolában vagy a vállalati képzésben dolgozó gyakorlati oktatók közös képzésének. A modern technológiák megismerésében erősödhet e két csoport együttműködése. A szakmai továbbképzéseken túl, az újonnan kialakított termekben lehetőség lesz a pedagógusok módszertani és egyéb (szervezetfejlesztés, projektmenedzsment) továbbképzésének is. Kiépülő új infrastruktúra erősítheti a képzők és a képzésben érdekelt vállalatok kapcsolatát.
Főtevékenységeink között szerepel a gyakorlati képzést támogató beruházások (pl, tankonyha kialakítása), valamint a kollégiumi szakképzéshez kapcsolódó fejlesztések. Az utóbbi jelentősége abban van, hogy a székhely intézmény beiskolázási körzete az egész megyére kiterjed, így biztosítani kell a tanulók elhelyezését. A fő beruházás az integrált intézmény székhelyén történik, ahol felújításra kerülnek a tanműhelyek, a kollégium közösségi terei, valamint az udvar. Célunk a meglévő épületek felújítása volt, ezért a hasznos alapterület növekedése csak elenyésző méretű lesz.
A tervezett fejlesztések a megyében, valamint a régióban gazdaságilag életképes szakmára koncentrál (pl, vendéglátóipar a borturizmus miatt) növelve ezzel a beiskolázott tanulók elhelyezkedési esélyeit.
A lebonyolítás folyamán törekszünk arra, hogy minden tagintézményünkben és a térségben erősítsük a jó gyakorlatok elterjesztését, kiemelten az egész életen át tartó tanulásra való ösztönzést.
Térségi Integrált Szakképző Központ | Cím: 7100 Szekszárd, Széchenyi u. 2-14. | E-mail: [email protected]
2321708 látogató tekintette eddig meg az oldalt.